10/06/2021 przez kamila 0 Komentarze
Radiofrekwencja mikroigłowa – zaawansowana technologia w medycynie anti-aging
Współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna oferują innowacyjne procedury, które zapewniają efektywność oraz bezpieczeństwo. Jedną z nich jest połączenie promieniowania elektro magnetycznego o częstotliwościach radiowych z innymi metodami, m.in. mikronakłuwaniem.
Głównym celem zabiegów z zastosowaniem fal radiowych jest możliwość selektywnego wzrostu temperatury na ściśle określonej głębokości skóry właściwej tkanki podskórnej.
Innowacyjnym rozwiązaniem zapewniającym dostarczenie energii fal radiowych i wywołanie efektu termicznego na odpowiedniej głębokości jest frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa. Mikroigły znajdujące się w głowicy urządzenia po wkłuciu na odpowiednią głębokość skóry są elektrodami emitującymi energię fal radiowych, a efekt termiczny jest najsilniejszy w okolicach zakończeń mikroigieł.
Wzrost temperatury w skórze właściwej stymuluje biosyntezę kolagenu i elastyny, tym samym poprawiając strukturę i funkcje skóry.
Procesy naprawcze tkanek są wywołane nie tylko działaniem frakcjonowanej radiofrekwencji, ale tak że mikrouszkodzeniami skóry spowodowanymi mikronakłuciami. Mikronakłucia skóry inicjujące stan zapalny i uwalnianie czynników wzrostu skutku ją aktywacją procesów regeneracyjnych i naprawczych.
Współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna dysponują wieloma metodami i technikami służącymi poprawie wyglądu skóry.
Metoda radiofrekwencji RF (ang. radiofrequency) to metoda, w której stosowane są fale o częstotliwości radiowej.
Główny efekt terapeutyczny zastosowania fal radiowych w kosmetologii uzyskiwany jest poprzez stymulację procesów fizjologicznych (wzrost temperatury powoduje pobudzenie procesów metabolicznych), ogrzanie i obkurczenie włókien kolagenowych (po przekroczeniu określonego poziomu temperatury dochodzi do częściowe go przerwania wiązań między cząsteczkowych krzyżowych w kolagenie i włókna ulegają ściągnięciu/obkurczeniu).
Obkurczenie włókien kolagenowych skóry właściwej powoduje zwiększenie napięcia skóry oraz redukcję drobnych zmarszczek.
Wskutek wzrostu temperatury do chodzi do częściowej degradacji włókien kolagenowych, która stymuluje fibroblasty do biosyntezy nowego, prawidłowego kolagenu. Wzrost temperatury tkanek poddanych zabiegowi powoduje natychmiastowe rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz aktywację metabolizmu tkankowego, a wytworzone w skórze wewnętrzne ciepło pobudza fibroblasty do syntezy nowego kolagenu i elastyny.
Efekt przebudowy tkanki może być obserwowany nawet parę miesięcy po zakończeniu terapii. Miejscowe, kontrolowane przegrzanie wykorzystywane jest do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej (modelowanie ciała), eliminacji cellulitu (ciało), rewitalizacji/odmładzania skóry oraz leczenia trądziku pospolitego.
Odmładzanie falami radiowymi, stymulowane lokalnym kontrolowanym przegrzaniem tkanki łącznej skóry właściwej, nazywane jest termoliftingiem. Efektem termoliftingu jest poprawa jędrności i elastyczności skóry oraz spłycanie zmarszczek. Radiofrekwencja mikroigłowa może być stosowana przez cały rok u osób z wysokimi fototypami i u osób predysponowanych do powstawania przebarwień pozapalnych.
Zabieg RF mikroigłowy stosujemy u pacjentów w następujących wskazaniach:
• Rozstępy
• Blizny zanikowe
• Wiotkość skóry twarzy: policzków, owalu, kata żuchwy, okolicy ust
• Wiszący i pomarszczony podbródek, szyja, dekolt
• Luźna i wiotka skóra na brzuchu np. po porodzie, liposukcji, a także zwiotczała skóra ramion i nóg
Przeciwwskazania do zabiegów z zastosowaniem fal radiowych obejmują:
ciążę, karmienie piersią, choroby nowotworowe w okresie 5 lat odwyleczenia, obecność metalowych im plantów w tkankach objętych zabiegiem, ostre stany zapalne tkanek i narządów , obecność rozrusznika serca, zaburzenia hormonalne i nadciśnienie, zaburzenia krążenia wieńcowego i obwodowego, zmiany miażdżycowe naczyń, zaburzenia naczyniowo ruchowe, zakrzepicę żylną (cukrzyca), choroby przebiegające ze skłonnością do krwawień, stany po urazowe z obecnością obrzęku, zaburzenia czucia (cukrzyca), skłonność do krwawień z przewodu pokarmowego, zaćmę, grulicę, wiek dziecięcy, dermatozy, przerwanie ciągłości tkanki w obszarze objętym zabiegiem, nie wyjaśnione zmiany skórne w obrębie pola zabiegowego.
W zabiegach wykonywanych ze względów estetycznych należy również uwzględnić następujące przeciwwskazania:
zabiegi kosmetyczne, które mogą zmieniać fizjologiczną reakcję skóry na ciepło (peelingi, depilacja oraz inwazyjne procedury medyczne, np. laser frakcyjny).
Komentarze
Zostaw komentarz